KORSKA Bożena

Bożena Korska - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Bożeny Korskiej. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac na aukcję [kontakt]

KORSKA Bożena
KORSKA BożenaKORSKA Bożena
Tytuł:Biały kwiat (1981)
Technika:akwaforta, miękki werniks, technika mieszana, papier, ed. 36/50
Wymiary:24,5 x 25 cm (wymiary grafiki)
50,2 x 35 cm (wymiary arkusza)
Uwagi:Sygnowana i datowana ołówkiem p.d.: "Bożena Korska | 1981"
Opisana ołówkiem l.d.: "Biały kwiat wersja b"; śr.d.: "36/50"
Cena wywoławcza:800 zł
złóż zlecenie

BOŻENA KORSKA

Bożena Korska urodziła się w 1942 roku w Rzeszowie. Studiowała na Wydziale Malarstwa i Grafiki krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, dyplom obroniła w 1967 roku. Jest artystką związaną z Krakowem.

Bożena Korska jest członkinią Związku Polskich Artystów Plastyków.

Sztuka Bożeny Korskiej

Twórczość Bożeny Korskiej skupia się wokół grafiki, artystka najczęściej wykorzystuje technikę akwaforty i miękkiego werniksu. Swoje prace łączy w cykle. Bożena Korska podejmuje różną tematykę, chętnie architektoniczną, nierzadko inspirowaną zabytkami Krakowa, wykonuje również martwe natury i niezwykle dekoracyjne przedstawienia kwiatów.

Artystka brała udział w licznych wystawach zbiorowych w kraju i za granicą, eksponowała również na pokazach indywidualnych.

Bożena Korska zdobyła kilka nagród i wyróżnień, m.in. medal na II Ogólnopolskim Konkursie na Grafikę Warsztatową w Łodzi (1969) czy nagrodę na Międzynarodowej Wystawie Grafiki Gilkey Center w Portland Art Museum (Oregon, 1997).

Przyjmujemy obrazy Bożeny Korskiej na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Bożeny Korskiej.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Bożeny Korskiej, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię prac Bożeny Korskiej w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].