MRÁZEK František

František Mrázek - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Františka Mrázka. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac na aukcję [kontakt]

MRÁZEK František
MRÁZEK FrantišekMRÁZEK FrantišekMRÁZEK František
Tytuł:Praczki nad strumieniem
Technika:olej, tektura
Wymiary:49,5 x 34,5 cm
63,5 x 48,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany l.d.: "Fr Mrazek."
Sprzedane:XX Aukcja Dzieł Sztuki (18 X 2022)
Cena wywoławcza:3800 zł
Cena uzyskana:4800 zł

FRANTIŠEK MRÁZEK

František Mrázek urodził się w 1876 roku w Czeskim Krumlovie, zmarł w 1933 roku w Białej Spiskiej. Był czeskim malarzem wykształconym w Polsce. Studia artystyczne odbył w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych, edukację zakończył w 1901 roku i wyjechał wówczas z Krakowa do Czeskich Budziejowic, skąd po pewnym czasie przeniósł się na Słowację, do Białej Spiskiej.

Malarstwo Františka Mrázka

František Mrázek malował w nurcie realizmu, stylistyka jego prac kontynuuje poniekąd osiągnięcia XIX-wiecznego akademizmu i malarzy przełomu XIX i XX wieku wykształconych w Monachium.
Artysta malował najczęściej osadzane w krajobrazie sceny rodzajowe przedstawiające codzienne życie i zajęcia ludności wiejskiej. Wykonywał również pejzaże ożywiane subtelnym sztafażem. W dorobku artystycznym Františka Mrázka pojawiają się również tematy mitologiczne, będące odbiciem widocznych w sztuce artysty inspiracji sztuką akademików włoskich, a także portrety.
W swoich obrazach František Mrázek posługiwał się techniką olejną, malował na płótnach i tekturach.

František Mrázek wystawiał swoje prace głównie w Krakowie, stąd też jest artystą rozpoznawalnym w polskiej historii sztuki.

Przyjmujemy obrazy Františka Mrázka na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Františka Mrázka.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Františka Mrázka, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Františka Mrázka w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].