DIETRICH Henryk

Henryk Dietrich - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Henryka Dietricha. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac Henryka Dietricha na aukcję [kontakt]

DIETRICH Henryk
DIETRICH HenrykDIETRICH HenrykDIETRICH Henryk
Tytuł:Nad rzeką
Technika:olej, tektura
Wymiary:50 x 69 cm
57 x 75,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany p.d.: "Henryk Dietrich 1921 18/VI"
zapytaj o cenę

HENRYK DIETRICH

Henryk Dietrich urodził się w 1889 roku w Wysokiej lub w Lublinie, zmarł w 1948 roku. Początkowo kształcił się w Charkowie na pomocnika aptekarskiego, następnie rozpoczął edukację artystyczną. Pierwsze lekcje z zakresu malarstwa pobierał prawdopodobnie w Warszawie, zaś od 1918 roku studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie jego nauczycielami byli Jacek Malczewski, Józef Mehoffer i Wojciech Weiss. Naukę uzupełniał w Paryżu i we Włoszech. Po powrocie do kraju przez krótki okres pracował w Równem na Wołyniu jako nauczyciel malarstwa i rysunku. Lata 1930-1936 spędził w Krakowie.

Artysta był członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków.

Malarstwo Henryka Dietricha

Henryk Dietrich jest znany przede wszystkim jako pejzażysta. Tematem swoich kompozycji czynił najchętniej widoki Krakowa, ale i również zaułków Paryża. Tworzył także martwe natury, przedstawienia kwiatów i portrety.

Impastowo malowane pejzaże i widoki miast autorstwa Henryka Dietricha są przepełnione złożonymi efektami świetlnymi. Artysta w swoich dekoracyjnych kompozycjach trafnie oddawał nastrój poszczególnych miejsc i ich charakter.

Poszukujemy prac

Przyjmujemy obrazy Henryka Dietricha na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Henryka Dietricha.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Henryka Dietricha, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Henryka Dietricha w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].

x
«
»