KASPROWICZ Jakub Michał

Jakub Michał Kasprowicz - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Jakuba Michała Kasprowicza. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac Jakuba Michała Kasprowicza na aukcję [kontakt]

KASPROWICZ Jakub Michał
KASPROWICZ Jakub MichałKASPROWICZ Jakub MichałKASPROWICZ Jakub Michał
Tytuł:Rybak
Technika:olej, płótno
Wymiary:66 x 98 cm
83,5 x 116 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "J.M. Kasprowicz"
Widoczne zabrudzenie malatury.
Sprzedane:XXVII Aukcja Dzieł Sztuki (31 V 2023)
Cena wywoławcza:2000 zł
Cena uzyskana:2000 zł

JAKUB MICHAŁ KASPROWICZ

Jakub Michał Kasprowicz urodził się w 1905 roku w miejscowości Zubrza pod Lwowem, zmarł w 1975 roku w Komorowie pod Warszawą. Pochodził z rodziny ziemiańskiej. W wieku 17 lat opuścił dom rodzinny i został wolnym słuchaczem Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Nie mając wsparcia materialnego ze strony rodziny zaczął pracę w fabryce żyrandoli i kinkietów. W latach 30. Jakub Michał Kasprowicz przeniósł się do Warszawy. Artysta założył tam własną pracownię oraz salon sztuki i zakład oprawy obrazów.
Po powstaniu warszawskim trafił do obozu pracy. Po zakończeniu wojny zamieszkał przejściowo w Wałbrzychu, zaś w latach 50. powrócił do Warszawy.

Malarstwo Jakuba Michała Kasprowicza

Jakub Michał Kasprowicz malował portrety, pejzaże marynistyczne, sceny rodzajowe, obrazy o tematyce orientalnej, konne zaprzęgi i martwe natury. W swojej twórczości odwoływał się do malarstwa "monachijczyków".

Artysta chętnie ukazywał sceny osadzone w realiach kultury arabskiej, które charakteryzują się orientalną wielobarwnością. Wynikiem podróży Jakuba Michała Kasprowicza nad Bałtyk były z kolei obrazy ukazujące wzburzone morze.

Przyjmujemy obrazy Jakuba Michała Kasprowicza na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Jakuba Michała Kasprowicza.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Jakuba Michała Kasprowicza, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Jakuba Michała Kasprowicza w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].