TRZEBIATOWSKI Janusz

Janusz Trzebiatowski - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Janusza Trzebiatowskiego. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac Janusza Trzebiatowskiego na aukcję [kontakt]

TRZEBIATOWSKI Janusz
TRZEBIATOWSKI JanuszTRZEBIATOWSKI JanuszTRZEBIATOWSKI Janusz
Tytuł:Leśny staw (1969)
Technika:olej, płótno
Wymiary:75 x 50 cm
91 x 66 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany p.d.: "TRZEBIATOWSKI 69"
Na odwrocie metka Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie.

Ta praca jest dostępna w ofercie galeryjnej na www.galeria-attis.pl
[KONTAKT w sprawie obrazu]
zapytaj o cenę
TRZEBIATOWSKI Janusz
TRZEBIATOWSKI JanuszTRZEBIATOWSKI JanuszTRZEBIATOWSKI Janusz
Tytuł:Pochylona (2000)
Technika:olej, płótno
Wymiary:120 x 92 cm
133,5 x 105 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "JT"
Opisany na odwrocie: "JANUSZ | TRZEBIATOWSKI | 2000"
Opisany na blejtramie: "POCHYLONA"
Widoczne zarysowanie malatury w partii głowy postaci.

PRACA NIEDOSTĘPNA
niedostepny

JANUSZ TRZEBIATOWSKI

Janusz Trzebiatowski urodził się w 1936 roku w Chojnicach. W okresie II wojny światowej rodzina artysty została zmuszona do opuszczenia rodzinnego miasta. Po zakończeniu wojny powróciła do Chojnic, gdzie Janusz Trzebiatowski ukończył Liceum Ogólnokształcące. W 1954 roku wyjechał do Krakowa, gdzie rozpoczął studia w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Od tego czasu mieszka i tworzy w Krakowie.

Oprócz twórczości artystycznej Janusz Trzebiatowski podejmuje różne działania o charakterze społecznym. To właśnie w ich wyniku powstały galerie sztuki jak: Poradnia Urządzania Wnętrz Mieszkalnych (1958), Stowarzyszenie Twórcze "Polart", Galeria Sztuki Polskiej w Chojnicach, a także Muzeum w Baszcie.
Malarz aktywnie uczestniczy w życiu artystycznym, jest członkiem wielu polskich i zagranicznych towarzystw oraz stowarzyszeń, m.in. Związku Polskich Artystów Plastyków, Związku Literatów Polskich, Stowarzyszenia Twórczego POLART czy Assocation Internationale des Arts Plastiques AIAP.

Janusz Trzebiatowski był wielokrotnie nagradzany i odznaczany, wśród wyróżnień wymienić można Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski i Srebrny Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" (2016).

Twórczość Janusza Trzebiatowskiego

Janusz Trzebiatowski zajmuje się malarstwem, grafiką, plakatem, medalierstwem, realizacjami w zakresie architektury i scenografii oraz poezją.
W dziedzinie malarstwa artysta najchętniej wybiera duże formaty płócien. W dorobku artystycznym Janusza Trzebiatowskiego można wyróżnić dwa kierunki tematyczne: figuratywny, poświęcony przede wszystkim ujmowanym na neutralnych, kontrastowych tłach aktom kobiecym oraz abstrakcyjny, w którym główny środek formalny stanowią kontrastowe plamy barwne o kształtach nasuwających skojarzenia z formami biologicznymi.
W swoich obrazach Janusz Trzebiatowski posługuje się zawsze nasyconą, jaskrawą kolorystyką oraz dużymi napięciami pomiędzy odcieniami poszczególnych elementów kompozycji. W efekcie płótna Janusza Trzebiatowskiego zdają się niemalże drgać i pulsować światłem.

Janusz Trzebiatowski - wystawy i kolekcje

Prace Janusza Jutrzenki Trzebiatowskiego znajdują się w zbiorach licznych muzeów m.in. w kolekcji Muzeum Narodowego w Warszawie, Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Narodowego we Wrocławiu, British Museum w Londynie, Ogaki Poster Museum (Japonia), Musée des Beaux-Arts w Mons (Belgia), Musée de l'Affiche w Paryżu (Francja), Kunst Hallen w Uppsali (Szwecja).
Dzieła artysty znajdują się również w wielu zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.

Poszukujemy prac

Przyjmujemy obrazy Janusza Trzebiatowskiego na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Janusza Trzebiatowskiego.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Janusza Trzebiatowskiego, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Janusza Trzebiatowskiego w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].

NIEDOSTĘPNE OBRAZY JANUSZA TRZEBIATOWSKIEGO

x
«
»