ORLECKI Józef

Józef Orlecki - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Józefa Orleckiego. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac na aukcję [kontakt]

ORLECKI Józef
ORLECKI JózefORLECKI Józef
Tytuł:Chrystus Frasobliwy
Technika:drewno polichromowane
Wymiary:32 x 14 x 14 cm
Uwagi:Sygnowana na spodzie podstawy ołówkiem: "Orlecki | Józef"

PROWENIENCJA:
- kolekcja Mariana Włosińskiego.
Cena uzyskana:600 zł

JÓZEF ORLECKI

Józef Orlecki urodził się 1931 roku w Paszynie, zmarł w 2013 roku. Był artystą ludowym, rzeźbiarzem i należał do pierwszego pokolenia samorodnych twórców z tzw. paszyńskiego ośrodka sztuki ludowej. Po sukcesach innych rzeźbiarzy działających w Paszynie, postanowił spróbować własnych sił w twórczości artystycznej.

Rzeźby Józefa Orleckiego są związane z tematyką sakralną. Artysta wykonywał je w drewnie i pokrywał intensywną w kolorystyce polichromią. Charakteryzują się tektonicznością bryły, ciężkimi proporcjami i zarazem miękkim modelunkiem.

Prace Józefa Orleckiego znajdują się m.in. w Muzeum Parafialnym Sztuki Ludowej w Paszynie.

Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Józefa Orleckiego, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię rzeźb Józefa Orleckiego w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].