SZYDŁOWSKA Katarzyna

SZYDŁOWSKA Katarzyna
SZYDŁOWSKA KatarzynaSZYDŁOWSKA KatarzynaSZYDŁOWSKA Katarzyna
Tytuł:Opętanie (2002)
Technika:olej, płótno
Wymiary:100 x 81 cm
111,5 x 92,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany p.d.: "Szydłowska 2002"
Opisany na odwrocie: ""Opętanie" Katarzyna Szydłowska | olej na płótnie 100 x 81 cm"

W swojej twórczości Katarzyna Szydłowska maluje kobiety, dając przy tym wyraz zachwytu nad pięknem ludzkiego ciała.
W pracach artystki obecny jest subtelny, nienachalny erotyzm, czego przykładem jest również wysmakowany kolorystycznie obraz "Opętanie" (2002).
Chociaż słowo "opętanie" kojarzy się najczęściej z szałem, w prezentowanym obrazie panuje niemal melancholijny spokój. Można więc zadać zachęcające do analizy kompozycji pytanie - czym tak naprawdę jest tytułowe opętanie?

KATARZYNA SZYDŁOWSKA

Katarzyna Szydłowska urodziła się w 1969 roku. Studiowała w Europejskiej Akademii Sztuki, m.in. u Jerzego Dudy-Gracza, Zbysława Maciejewskiego oraz Franciszka Starowieyskiego. Dyplom obroniła w 1997 roku w pracowni Antoniego Fałata i Andrzeja Sadowskiego, później uzupełniając go o aneks z fotografii. Była stypendystką Fundacji Wannenberg&Wannenberg (Szwecja).

Malarstwo Katarzyny Szydłowskiej

Główną domeną twórczości Katarzyny Szydłowskiej są obrazy olejne ukazujące portrety kobiet, często w formie aktu lub półaktu. Prace artystki cechuje ograniczona, niemal monochromatyczna gama barwna, zamknięta nierzadko w odcieniach jednego koloru - zwykle błękitu lub szarości.
Sztuka Katarzyny Szydłowskiej stanowi swoisty wyraz zachwytu nad pięknem ludzkiego ciała, wyróżnia się subtelnym, ale zarazem niezaprzeczalnym erotyzmem przedstawień.

Katarzyna Szydłowska - wystawy

Obrazy Katarzyny Szydłowskiej były eksponowane na wielu wystawach, zarówno zbiorowych, jak i indywidualnych, prezentowanych m.in. w Warszawie i Lublinie.
Prace malarki są częścią wielu kolekcji prywatnych w kraju i za granicą.

Przyjmujemy obrazy Katarzyny Szydłowskiej na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Katarzyny Szydłowskiej.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Katarzyny Szydłowskiej, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Katarzyny Szydłowskiej w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].

NIEDOSTĘPNE OBRAZY KATARZYNY SZYDŁOWSKIEJ