LASZCZKA Konstanty

Konstanty Laszczka - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Konstantego Laszczki. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac Konstantego Laszczki na aukcję [kontakt]

KONSTANTY LASZCZKA

Konstanty Laszczka urodził się w 1865 roku, zmarł w 1956 roku. Od 1885 roku uczył się w Warszawie pod kierunkiem Jana Kryńskiego i Ludwika Pyrowicza. Dzięki stypendium z TZSP umożliwiło mu kontynuowanie studiów w Paryżu w latach 1891-1896, gdzie kształcił się pod kierunkiem Antoine'a Mercié, Alexandre'a Falguiere'a oraz Jeana Léona Gérôme'a. Po powrocie do kraju objął Katedrę Rzeźby na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych i prowadził ją aż do 1935 roku. Projektował dla fabryki wyrobów kaflarskich i garncarskich Józefa Niedźwieckiego w Dębnikach pod Krakowem. Był także jednym z założycieli Towarzystwa Artystów Polskich "Sztuka".

Twórczość Konstantego Laszczki

Konstanty Laszczka tworzył pomniki, popiersia, rzeźby figuralne o tematyce rodzajowej, religijnej i symbolicznej a także medale i plakiety. W jego twórczości rzeźbiarskiej zaznaczają się wyraźne inspiracje secesyjnym francuskim rzeźbiarzem Augustem Rodinem, które uwidaczniają się w miękkości modelunku i giętkości linii. Artysta realizował się także w malarstwie i grafice, jednak stanowią one niewielki ułamek jego twórczości w porównaniu z dorobkiem rzeźbiarskim.

Poszukujemy prac

Przyjmujemy prace Konstantego Laszczki na aukcje sztuki - wycena rzeźb, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Konstantego Laszczki.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Konstantego Laszczki, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię prac Konstantego Laszczki w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].

Poszukujemy prac

Aktualnie nie posiadamy prac tego artysty

Zapisz się do newslettera - dowiesz się pierwszy o dodaniu nowych prac tego artysty

Jeżeli chcą Państwo sprzedać jego prace prosimy o kontakt

x
«
»