Mermod Frères

Mermod Frères - notowania aukcyjne zegarków

Aktualna oferta aukcyjna zegarków Mermod Frères. Wyniki aukcyjne. Historia firmy

Zachęcamy do zgłaszania zegarków Mermod Frères na aukcję [kontakt]

Mermod Frères
Mermod FrèresMermod FrèresMermod Frères
Tytuł:Zegarek kieszonkowy z portretem damy (XIX/XX w.) i złotym łańcuszkiem
Technika:złoto (?), emalia, złoto
Wymiary:35 mm (średnica)
Uwagi: mechanizm: z 8 kamiennymi łożyskami, wychwytem cylindrowym i naciągiem kluczykowym
koperta: odkryta, numer 16874, wykończona emalią z wizerunkiem kobiety z kotem
dekiel wewnętrzny: sygnowany
tarcza: emaliowana
wskazówki: oryginalne
szkło: mineralne

Zegarek ze złotym łańcuszkiem (8k).
Do zegarka dołączony kluczyk.

ZEGAREK NIEDOSTĘPNY

MERMOD FRÈRES

Mermod Frères to firma zegarmistrzowska, która od końca XIX wieku była rozpoznawana z zegarków z mechanizmami muzycznymi oraz pozytywek.

Mermod Frères - historia

Członkowie rodziny Mermod już pod koniec XVII wieku odbywali podróże handlowe do Genewy, aby sprzedawać swoje zegarki. W 1816 roku czterej synowie Louisa Mermoda stworzyli w Sainte-Croix rodzinną firmę. W XIX wieku Mermod Frères stała się jedną z najbardziej znanych firm rodzinnych produkujących zegarki. Ich obecność w Wiedniu, Europie-Środkowej i Nowym Jorku stale wpływała na ich rosnącą popularność. Marka brała udział w Wystawach Światowych (m.in. Paryż 1855, Chicago 1893), na których otrzymywała wiele nagród i wyróżnień.

1 lutego 1925 Mermod Frères zostało przejęte przez Hermanna Thorensa, zajmującego się produkcją gramofonów, tym samym zakończyła się historia firmy.

W 2006 roku marka została reaktywowana i obecnie tworzy zegarki naręczne o skomplikowanych mechanizmach

Przyjmujemy zegarki Mermod Frèresna aukcje - wycena i sprzedaż aukcyjna zegarków Mermod Frères.
Jeśli chcą Państwo sprzedać zegarki Mermod Frères, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię zegarków Mermod Frères w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].

NIEDOSTĘPNE ZEGARKI MERMOD FRÈRES