JASIŃSKI Michał

Michał Jasiński - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Michała Jasińskiego. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac Michała Jasińskiego na aukcję [kontakt]

JASIŃSKI Michał
JASIŃSKI MichałJASIŃSKI MichałJASIŃSKI Michał
Tytuł:Św. Józef (1987)
Technika:drewno polichromowane
Wymiary:33 x 17,5 x 10,7 cm
Uwagi:Sygnowana na spodzie podstawy: "» Św. Józef « | Wykonał: | MICHAŁ | JASIŃSKI | PASZYN 171 | 1987 r."

PROWENIENCJA:
- kolekcja Mariana Włosińskiego.
Cena uzyskana:500 zł
JASIŃSKI Michał
Tytuł:Chrystus Frasobliwy (1977)
Wymiary:24,5 x 8 x 8,5 cm (postać)
15,8 x 12,5 x 0,9 cm (wymiary podstawy)
Uwagi:Sygnowany na podstawie: "WYKONAWCA | MICHAŁ JASIŃSKI | PASZYN - 171 | ROK - 1977"

PROWENIENCJA:
- kolekcja prywatna,
- zakup od artysty.

MICHAŁ JASIŃSKI

Michał Jasiński był rzeźbiarzem ludowym związanym z Paszynem. Rzeźbiarstwem zajął się w 1975 roku za namową księdza Edwarda Nitki.

Rzeźba Michała Jasińskiego

W swojej sztuce podejmował tematykę religijną, wykonywał figury Jezusa i Matki Bożej, świątki, anioły i wieloelementowe szopki bożonarodzeniowe. Rzadziej Michał Jasiński przedstawiał postacie historyczne. Rzeźbił w drewnie, które następnie polichromował.
Artysta brał udział w wielu kiermaszach i konkursach sztuki ludowej. Jego prace znajdują się w Muzeum Okręgowym w Nowym Sączu oraz Muzeum Parafialnym Sztuki Ludowej w Paszynie.

Sztuką zajmowała się właściwie cała rodzina Jasińskich z Paszyna. Uznanym artystą ludowym stał się również syn Michała Jasińskiego – Piotr, żona, córka i synowa zajmują się natomiast malarstwem na szkle.

Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Michała Jasińskiego, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię rzeźb Michała Jasińskiego w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].

NIEDOSTĘPNE RZEŹBY MICHAŁA JASIŃSKIEGO