TRYBALSKI Paweł

TRYBALSKI Paweł
TRYBALSKI PawełTRYBALSKI PawełTRYBALSKI Paweł
Tytuł:Z cyklu "Pejzaż Aschera" (2013)
Technika:technika mieszana, papier kredowy
Wymiary:35,5 x 30,5 cm
40 x 50,5 cm (z oprawą)
Uwagi:
Sygnowany i datowany l.d.: "PAWEŁ TRYBALSKI 2013 - PINX."
Opisany na odwrocie: "Z CYKLU "PEJZAŻ ASCHERA" - PIGMENT 2013"
Na odwrocie pieczątka autorska Pawła Trybalskiego.
zapytaj o cenę

 

PAWEŁ TRYBALSKI

Paweł Trybalski urodził się w kolonii Hostynee (Zamojszczyzna) w 1937 roku. Jest artystą-malarzem oraz projektantem, od lat 60. pracował w przemyśle artystycznym, współpracując z Instytutem Wzornictwa Przemysłowego. Obejmował wówczas stanowisko projektanta tkanin w Zakładach Przemysłu Lniarskiego "Len" w Kamiennej Górze. W międzyczasie rozwijał swoją twórczość malarską i dużo podróżował.
W latach 1978-1989 Paweł Trybalski mieszkał w Jeleniej Górze, współpracując w tym okresie z Biurem Planowania Przestrzennego w zakresie urbanistyki miast Dolnego Śląska. Następnie przeprowadził się do Michałowic (pow. karkonoski).
Paweł Trybalski jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków.

 

Malarstwo Pawła Trybalskiego

Malarstwo Pawła Trybalskiego wpisuje się w nurt realizmu magicznego oraz malarstwa metaforycznego i cechuje się imponującym warsztatem artystycznym. Malarz przywiązuje ogromną wagę do zagadnień technologicznych, sam sporządza farby, mieszając odpowiednie pigmenty.
Artysta maluje przede wszystkim surrealistyczne pejzaże, w których łączy elementy krajobrazu, geologii oraz astronomii, tworząc zakrawające o abstrakcję, interesujące kompozycje, charakteryzujące się nasyconą paletą barwną. Rzadziej Paweł Trybalski maluje również surrealistyczne martwe natury.
Jedną z głównych inspiracji Pawła Trybalskiego są jego podróże - malarz w swoim życiu zwiedził wiele miejsc, m.in. Mongolię, Syberię, Armenię, a nawet Antarktydę.

 

Paweł Trybalski - wystawy i nagrody

Debiut wystawienniczy Pawła Trybalskiego miał miejsce w 1970 roku, w warszawskim Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych. W kolejnych latach artysta pokazywał swoje prace na ponad 300 wystawach sztuki w kraju i za granicą. Eksponował np. w Szczecinie, Barcelonie, Kolonii, Pradze, Londynie, Tokio czy Nowym Jorku.

Paweł Trybalski jest laureatem licznym nagród, m.in. nagrody Stowarzyszenia Architektów Polskich (1986), artysta został również wyróżniony Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" (2010).

 

Poszukujemy prac

 

Przyjmujemy obrazy Pawła Trybalskiego na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Pawła Trybalskiego.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Pawła Trybalskiego, zapraszamy do kontaktu [link].


Zobacz galerię obrazów Pawła Trybalskiego w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].

 

x
«
»