STANEK Stanisław

STANEK Stanisław
STANEK StanisławSTANEK StanisławSTANEK Stanisław
Tytuł:Frasobliwy
Technika:drewno polichromowane
Wymiary:34 x 10,5 x 11,5 cm
Sygnowany na podstawie: "Stanek (nieczytelnie) | Stanek | Stanisław | Paszyn 185"

PROWENIENCJA:
- kolekcja dra Leonarda Pełki.

STANISŁAW STANEK - NOTA BIOGRAFICZNA

Rzeźbiarz ludowy związany z Paszynem. Wykonywał polichromowane, drewniane świątki. Jego prace znajdują się m.in. w zbiorach Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu.

NIEDOSTĘPNE RZEŹBY STANISŁAWA STANKA