STUDENCKI Stanisław

Stanisław Studencki - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Stanisława Studenckiego. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac Stanisława Studenckiego na aukcję [kontakt]

STUDENCKI Stanisław
STUDENCKI StanisławSTUDENCKI StanisławSTUDENCKI Stanisław
Tytuł:Spotkanie na zwiadzie (1936)
Technika:olej, płótno naklejone na tekturę
Wymiary:48,5 x 33 cm (w świetle passe-partout)
80 x 65 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany l.d.: "St. Studencki | 1936."
Sprzedane:XXXI Aukcja Dzieł Sztuki (20 IX 2023)
Cena wywoławcza:4000 zł
Cena uzyskana:6500 zł
STUDENCKI Stanisław
Tytuł:Spłoszone konie pod Barbakanem (1924)
Technika:olej, płótno
Wymiary:85 x 135 cm
97 x 148 cm (wymiary z oprawą)
Uwagi:sygn. l.d.: „ST. STUDENCKI 1924”

STANISŁAW STUDENCKI

Stanisław Studencki urodził się w 1900 roku w Nowym Sączu, zmarł w 1944 roku. Studia odbył w latach 1921-1926 w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie uczęszczał na zajęcia m.in. do pracowni Władysława Jarockiego, Stanisława Kamockiego, Stanisława Dębickiego, Józefa Pankiewicza i Fryderyka Pautscha. W 1925 roku artysta związał się z prywatną pracownią Wojciecha Kossaka, w której doskonalił swój warsztat malarski współpracując ze znanym malarzem i czerpiąc inspiracje z jego sztuki.
Począwszy od 1933 roku Stanisław Studencki należał do Związku Polskich Artystów Plastyków.

Malarstwo Stanisława Studenckiego

Stanisław Studencki był malarzem batalistą, w swojej twórczości podejmował przede wszystkim tematykę bitewną, malował także konie i sceny rodzajowe z codziennego życia wojska oraz polskiej wsi. Rzadziej Stanisław Studencki zajmował się samodzielnym malarstwem pejzażowym i sztuką portretu, wykonał m.in. liczne wizerunki Tadeusza Kościuszki oraz marszałka Józefa Piłsudskiego.

Przyjmujemy obrazy Stanisława Studenckiego na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Stanisława Studenckiego.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Stanisława Studenckiego, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Stanisława Studenckiego w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].

NIEDOSTĘPNE OBRAZY STANISŁAWA STUDENCKIEGO