ŁAKOMSKI Tadeusz

Tadeusz Łakomski - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Tadeusza Łakomskiego. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac Tadeusza Łakomskiego na aukcję [kontakt]

ŁAKOMSKI Tadeusz
ŁAKOMSKI TadeuszŁAKOMSKI Tadeusz
Tytuł:Konie na postoju
Technika:olej, sklejka
Wymiary:36 x 42 cm
45,5 x 50,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "TŁakomski"
Na odwrocie olejny szkic zimowego pejzażu z chatą.

TADEUSZ ŁAKOMSKI

Tadeusz Łakomski urodził się w 1911 roku, zmarł w 1988 roku. Studiował malarstwo w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, którą ukończył w 1938 roku. W trakcie wojny przebywał w obozach jenieckich w Niemczech, gdzie wykonywał drobne rysunkowe szkice. Po wojnie zamieszkał we Francji, gdzie kontynuował studia artystyczne w Paryżu. W 1946 roku powrócił do Krakowa, gdzie wykładał malarstwo i rysunek w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych, zaś później jako profesor prowadził zajęcia w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Malarstwo Tadeusza Łakomskiego

Tadeusz Łakomski tworzył malarstwo sztalugowe, malarstwo ścienne, grafikę książkową, rysunki i karykatury. Początkowo tworzył sceny rodzajowe, w których stosował lekko geometryzujące formy oraz pejzaże podkrakowskie utrzymane w nurcie koloryzmu. Pod koniec lat 60. tworzył kompozycje o bogatej fakturze, zbliżone do abstrakcji.

Jako karykaturzysta debiutował w 1958 roku w tygodniku "Życie Literackie", z którym podjął później stałą współpracę. Tworzył karykatury osób z krakowskiego środowiska artystycznego, portretując m.in. Tadeusza Kantora.

Tadeusz Łakomski - wystawy i kolekcje

Tadeusz Łakomski brał udział w licznych wystawach krajowych (m. in. w Ogólnopolskiej Wystawie Plastyki i Festiwalu Malarstwa Współczesnego) oraz zagranicznych (np. w Pekinie, Pradze czy Bolonii). Jego prace można znaleźć w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie i Muzeum Narodowego w Poznaniu.

Przyjmujemy obrazy Tadeusza Łakomskiego na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Tadeusza Łakomskiego.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Tadeusza Łakomskiego, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Tadeusza Łakomskiego w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].

NIEDOSTĘPNE OBRAZY TADEUSZA ŁAKOMSKIEGO