GŁÓD Władysław

Władysław Głód - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Władysława Głoda. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac na aukcję [kontakt]

GŁÓD Władysław
GŁÓD WładysławGŁÓD WładysławGŁÓD Władysław
Tytuł:Adam i Ewa oraz Biskup (zestaw dwóch rzeźb)
Technika:drewno polichromowane, płyta pliśniowa
Wymiary:46 x 21 x 13,5 cm (Adam i Ewa)
40 x 30 x 10,5 cm (Biskup)
Uwagi:Opisana na spodzie podstawy: "Głód 38" (Adam i Ewa)
Opisana na spodzie podstawy: "Głód 38 | Mystków" (Biskup)

PROWENIENCJA:
- kolekcja Mariana Włosińskiego.

SPRZEDAŻ WARUNKOWA
Cena uzyskana:1100 zł

WŁADYSŁAW GŁÓD

Władysław Głód był artystą ludowym, rzeźbiarzem związanym ze środowiskiem twórców z Paszyna. Pod koniec życia przeprowadził się do Mystkowa, gdzie nadal tworzył.

Władysław Głód rzeźbił w drewnie, swoje prace pokrywał polichromią. Jak w przypadku innych świątkarzy paszyńskich, w sztuce Władysława Głoda przeważa tematyka religijna - przedstawienia Chrystusa, świętych i aniołów.
W swojej twórczości Władysław Głód wypracował indywidualny, rozpoznawalny styl. Jako cechy charakterystyczne jego rzeźb można wymienić blokowość, oszczędne opracowanie oraz kontrastową kolorystykę stosunkowo płaskich twarzy postaci, na których ciemne oczy i szerokie brwi wyraźnie odznaczają się od bladej cery.

Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Władysława Głoda, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię rzeźb Władysława Głoda w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].