PURCHAŁA Zdzisław

PURCHAŁA Zdzisław
PURCHAŁA ZdzisławPURCHAŁA Zdzisław
Tytuł:Pieta
Technika:olej, płótno
Wymiary:30 x 22,5 cm
Uwagi:Sygnowany p.d.: "Z.P."

PROWENIENCJA:
- kolekcja prywatna,
- zakup od artysty.
Sprzedane:IX Aukcja Dzieł Sztuki | Sztuka ludowa i prymitywizm (25 V 2021)
Cena wywoławcza:900 zł
Cena uzyskana:900 zł

ZDZISŁAW PURCHAŁA - NOTA BIOGRAFICZNA

Zdzisław Purchała urodził się w 1945 roku w Kossowie. Jest artystą ludowym, malarzem, rzeźbiarzem i poetą związanym z Kielecczyzną. Zawodowo pracował jako elektryk. Sztuką zajmuje się od dzieciństwa. Jest członkiem Stowarzyszenia Twórców Ludowych, w latach 1987-1995 był nawet członkiem Zarządu Głównego. Za swoją twórczość został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi (1989), Odznaką "Zasłużony Działacz Kultury" (1996) oraz Nagrodą im. Oskara Kolberga (2001).