LEŚNIAK Zofia

LEŚNIAK Zofia
LEŚNIAK ZofiaLEŚNIAK ZofiaLEŚNIAK Zofia
Tytuł:Trzy Gracje (1967)
Technika:olej, płótno
Wymiary:49,5 x 59,5 cm
Uwagi:Sygnowany śr.d.: "Zofia Leśniak"
Datowany p.d.: "1967"
Na odwrocie metka Biura Wystaw Artystycznych w Krakowie.

Obraz olejny Zofii Leśniak to utrzymana w ciepłej gamie barwnej, ograniczonej do odcieni brązu i beżu, kompozycja ukazująca motyw trzech Gracji. Boginie ujęte zostały we wdzięcznych, odpowiednich do charakteru tych mitologicznych postaci pozach.
Interesującym zabiegiem artystycznym w pracy jest rozmycie rysów twarzy - dzięki temu Gracje stają się zupełnie anonimowe, a uwaga widza zostaje skupiona konkretnie na pięknie kształtów kobiecego ciała.
Sprzedane:XIII Aukcja Dzieł Sztuki (16 III 2022)
Cena wywoławcza:2000 zł
Cena uzyskana:2600 zł

ZOFIA LEŚNIAK

Zofia Leśniak urodziła się w 1903 roku, zmarła w 1976 roku. Początkowo, od 1923 roku, studiowała w Szkole Sztuk Pięknych w Warszawie, w latach 30. natomiast znajdowała się na liście studentek krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Swoje życie artystyczne i prywatne związała z Krakowem.

Zofia Leśniak była członkinią Związku Polskich Artystów Plastyków.

Malarstwo Zofii Leśniak

W swojej twórczości Zofia Leśniak posługiwała się techniką olejną, podejmowała niezwykle zróżnicowaną tematykę. Artystka malowała zarówno portrety, akty, dekoracyjne, wieloelementowe martwe natury i sceny figuralne, zarówno ukazujące życie codzienne, jak i inspirowane literaturą, również Biblią.

Poza malarstwem sztalugowym Zofia Leśniak zajmowała się również malarstwem monumentalnym, a konkretnie projektowaniem witraży. W drugiej połowie lat 40. artystka współpracowała z Krakowskim Zakładem Witrażów S.G. Żeleński.

Zofia Leśniak - wystawy

Zofia Leśniak pokazywała swoje prace na wystawach Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie oraz Związku Polskich Artystów Plastyków.
Obrazy artystki znajdują się m.in. w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie.

Przyjmujemy obrazy Zofii Leśniak na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Zofii Leśniak.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Zofii Leśniak, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Zofii Leśniak w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].