II Aukcja Dzieł Sztuki

19 października 2019 - godz. 19.00

Hotel Holiday Inn

Kraków - Wielopole 4

Rejestracja uczestników aukcji rozpocznie się o godz. 18.00

Wystawa przedaukcyjna

7-18 X 2019 godz. 10-18

19 października (sobota), w godz. 10.00-18.45

Krakowski Dom Aukcyjny - ul. Starowiślna 14

Istnieje możliwość odbioru wylicytowanych prac w niedzielę 20 X.
Zainteresowanych prosimy o kontakt po aukcji.

regulamin         formularz rejestracji

zlecenie aukcyjne        Katalog Aukcji

LOT 59
ID: 002059

Tytuł:Kraków (1993) z cyklu IX "Podróże autostopem"
Technika:olej, akryl, płótno
Wymiary:97 x 146 cm
107 x 156,5 cm (wymiary z oprawą)
Uwagi:sygnowany p.d.: "93 E. Dwurnik"
Opis autorski na odwrocie p.g.: "1993 | E. DWURNIK | 1921 KRAKÓW IX 659"

opis pracy:
Obraz Edwarda Dwurnika ukazuje widok z lotu ptaka na Rynek krakowski od strony Placu Mariackiego i ul. Siennej. Artysta ujął architekturę z charakterystycznym dla swojej twórczości, syntetycznym uproszczeniem formy. Praca utrzymana jest w odcieniach błękitu. Ciekawe w perspektywie innych płócien malarza jest ukazanie wyłącznie architektury Krakowa, z pominięciem postaci. Obraz należy do cyklu „Podróże autostopem”, w którym artysta przedstawiał widoki różnych miast i miasteczek.

Zobacz inne prace artysty (link)

Estymacja:60000 - 70000 zł