II Aukcja Dzieł Sztuki

19 października 2019 - godz. 19.00

Hotel Holiday Inn

Kraków - Wielopole 4

Rejestracja uczestników aukcji rozpocznie się o godz. 18.00

Wystawa przedaukcyjna

7-18 X 2019 godz. 10-18

19 października (sobota), w godz. 10.00-18.45

Krakowski Dom Aukcyjny - ul. Starowiślna 14

Istnieje możliwość odbioru wylicytowanych prac w niedzielę 20 X.
Zainteresowanych prosimy o kontakt po aukcji.

regulamin         formularz rejestracji

zlecenie aukcyjne        Katalog Aukcji

CHAPIRO Jacques

CHAPIRO Jacques
LOT 39
ID: 002039

CHAPIRO Jacques BIOGRAFIA

Tytuł:Kobieta z gołębiem (1959)
Technika:olej, płótno
Wymiary:73 x 54 cm
89,5 x 70 cm (z oprawą)
Uwagi:sygnowany p.d.: "Chapiro"
autorski opis na odwrocie: "JacquesChapiro | 1959 | 5 rue Barrault | Paris"

opis pracy:
„Kobieta z gołębiem” Jacquesa Chapiro przedstawia ukazaną z profilu kobietę siedzącą przy ciemnym stole. Obie dłonie postaci położone są na blacie, w prawej trzyma ona nóż, którym przekrawa przytrzymywane lewą ręką jabłko. Na stole znajduje się również na wpół obrana pomarańcza oraz zdobiona krzyżem misa wypełniona owocami. Na krawędzi blatu zasiada biały gołąb, obok znajduje się kwiat lilii. Błękitne tło obrazu stapia się z ubraniem kobiety. Praca została namalowana długimi pociągnięciami szerokiego pędzla, z wykorzystaniem płaskiej plamy barwnej i wyraźnego konturu. W pracy silnie widoczne są wpływy ekspresjonizmu.

Estymacja:7000 - 8000 zł