II Aukcja Dzieł Sztuki

FAŁAT Julian
LOT 11
ID: 002011

FAŁAT Julian BIOGRAFIA

Tytuł:Portret Jabłonowskiego
Technika:akwarela, ołówek, karton
Wymiary:24 x 19,5 cm (w świetle)
36,4 x 32 cm (z oprawą)
sygnowany l.d.: „ J Fałat”
opis na odwrocie: „Portret Jabłonowskiego | … J. N… | 1939 r”

opis pracy:
Praca Juliana Fałata przedstawia popiersie eleganckiego mężczyzny w dojrzałym wieku. Twarz sportretowanego jest poważna, jego głęboko osadzone oczy ze skupieniem wpatrzone są przed siebie. Artysta przedstawił modela na neutralnym, burgundowym tle. Praca charakteryzuje się doskonałym warsztatem, płynnie walorowane plamy barwne świadczą o mistrzowskim opanowaniu techniki akwareli przez malarza. „Portret Jabłonowskiego” wpisuje się w zespół pełnych powagi i dumy akwarelowych wizerunków męskich malowanych przez Juliana Fałata.

Estymacja:15000 - 20000 zł