II Aukcja Dzieł Sztuki

19 października 2019 - godz. 19.00

Hotel Holiday Inn

Kraków - Wielopole 4

Rejestracja uczestników aukcji rozpocznie się o godz. 18.00

Wystawa przedaukcyjna

7-18 X 2019 godz. 10-18

19 października (sobota), w godz. 10.00-18.45

Krakowski Dom Aukcyjny - ul. Starowiślna 14

Istnieje możliwość odbioru wylicytowanych prac w niedzielę 20 X.
Zainteresowanych prosimy o kontakt po aukcji.

regulamin         formularz rejestracji

zlecenie aukcyjne        Katalog Aukcji

FAŁAT Julian

FAŁAT Julian
LOT 11
ID: 002011

FAŁAT Julian BIOGRAFIA

Tytuł:Portret Jabłonowskiego
Technika:akwarela, ołówek, karton
Wymiary:24 x 19,5 cm (w świetle)
36,4 x 32 cm (z oprawą)
Uwagi:sygnowany l.d.: „ J Fałat”
opis na odwrocie: „Portret Jabłonowskiego | … J. N… | 1939 r”

opis pracy:
Praca Juliana Fałata przedstawia popiersie eleganckiego mężczyzny w dojrzałym wieku. Twarz sportretowanego jest poważna, jego głęboko osadzone oczy ze skupieniem wpatrzone są przed siebie. Artysta przedstawił modela na neutralnym, burgundowym tle. Praca charakteryzuje się doskonałym warsztatem, płynnie walorowane plamy barwne świadczą o mistrzowskim opanowaniu techniki akwareli przez malarza. „Portret Jabłonowskiego” wpisuje się w zespół pełnych powagi i dumy akwarelowych wizerunków męskich malowanych przez Juliana Fałata.

Estymacja:15000 - 20000 zł