II Aukcja Dzieł Sztuki

19 października 2019 - godz. 19.00

Hotel Holiday Inn

Kraków - Wielopole 4

Rejestracja uczestników aukcji rozpocznie się o godz. 18.00

Wystawa przedaukcyjna

7-18 X 2019 godz. 10-18

19 października (sobota), w godz. 10.00-18.45

Krakowski Dom Aukcyjny - ul. Starowiślna 14

Istnieje możliwość odbioru wylicytowanych prac w niedzielę 20 X.
Zainteresowanych prosimy o kontakt po aukcji.

regulamin         formularz rejestracji

zlecenie aukcyjne        Katalog Aukcji

OLBIŃSKI Rafał

OLBIŃSKI Rafał
LOT 67
ID: 002067

OLBIŃSKI Rafał BIOGRAFIA

Tytuł:Podróż do Reims (2019)
Technika:olej, akryl, płótno
Wymiary:38,5 x 28,5 cm
64,5 x 55 cm (z oprawą)
Uwagi:sygnowany p.d.: „olbinski”

opis pracy:
W 2019 roku Rafał Olbiński powrócił do motywu z zaprojektowanej w 2003 roku wersji plakatu do spektaklu operowego „Podróż do Reims” Gioacchina Rossiniego, wystawionego w reżyserii Tomasza Koniny w Operze Narodowej w Warszawie. W prezentowanym obrazie artysta ponownie ukazał surrealistyczną scenę z dwiema kobietami siedzącymi na krzesłach z oparciami w formie drabiny, która przekształca się w tylne nogi galopujących w powietrzu koni. W omawianej pracy Rafał Olbiński zmienił kolorystykę przedstawienia, a także uzupełnił je o jeden, znaczący kompozycyjnie szczegół – czerwone jabłko leżące na trawie.

Inkografia "Podróż do Reims" dostępna jest w ofercie [ZOBACZ]
Cena wywoławcza:19000 zł
Cena uzyskana:24500 zł