III Aukcja Dzieł Sztuki

SETKOWICZ Adam
LOT 30
ID: 003030

SETKOWICZ Adam BIOGRAFIA

Tytuł:Na polowaniu
Technika:olej, płótno (dublowane)
Wymiary:47 x 97 cm
69 x 119 cm (wymiary z oprawą)
sygn. l.d.: „A. Setkowicz”

Tematem obrazu Adama Setkowicza jest zimowe polowanie, a właściwie scena tuż przed wyruszeniem na łowy. Głównym elementem kompozycji jest grupa myśliwych stojąca obok dwóch zaprzęgniętych w sanie koni. Rozmawiający mężczyźni ogrzewają swoje dłonie przy rozpalonym na polanie ognisku, towarzyszą im gotowe do nagonki psy myśliwskie. Na dalszym planie, po prawej stronie pracy widoczne są kolejne sanie i oczekujący na kompanów kolejni myśliwi. Obraz został namalowany na charakterystycznym dla twórczości Adama Setkowicza, wydłużonym horyzontalnie, „dywanowym” formacie płótna. W pracy wyczuwalne są echa inspiracji sztuką Juliana Fałata.
Cena wywoławcza:9000 zł
Cena uzyskana:9500 zł