III Aukcja Dzieł Sztuki

26 maja (wtorek) 2020 - godz. 19.30

Hotel Holiday Inn - Kraków ul. Wielopole 4

wyniki

5-26 V 2020 godz. 10-18

Krakowski Dom Aukcyjny - ul. Starowiślna 14

Regulamin

regulamin

zlecenie aukcyjne

Katalog Aukcji

SETKOWICZ Adam

SETKOWICZ Adam
LOT 30
ID: 003030

SETKOWICZ Adam BIOGRAFIA

Tytuł:Na polowaniu
Technika:olej, płótno (dublowane)
Wymiary:47 x 97 cm
69 x 119 cm (wymiary z oprawą)
Uwagi:sygn. l.d.: „A. Setkowicz”

Tematem obrazu Adama Setkowicza jest zimowe polowanie, a właściwie scena tuż przed wyruszeniem na łowy. Głównym elementem kompozycji jest grupa myśliwych stojąca obok dwóch zaprzęgniętych w sanie koni. Rozmawiający mężczyźni ogrzewają swoje dłonie przy rozpalonym na polanie ognisku, towarzyszą im gotowe do nagonki psy myśliwskie. Na dalszym planie, po prawej stronie pracy widoczne są kolejne sanie i oczekujący na kompanów kolejni myśliwi. Obraz został namalowany na charakterystycznym dla twórczości Adama Setkowicza, wydłużonym horyzontalnie, „dywanowym” formacie płótna. W pracy wyczuwalne są echa inspiracji sztuką Juliana Fałata.
Cena wywoławcza:9000 zł
Cena uzyskana:9500 zł