III Aukcja Dzieł Sztuki

RYCHTER-JANOWSKA Bronisława
LOT 2
ID: 003002

RYCHTER-JANOWSKA Bronisława BIOGRAFIA

Tytuł:Pejzaż włoski (1926)
Technika:olej, tektura
Wymiary:20 x 31,7 cm
30,5 x 42,5 cm (wymiary z oprawą)
sygn. p.d.: „B. RYCHTER - JANOWSKA. 1926”

W twórczości Bronisławy Rychter-Janowskiej dominują pejzaże, które artystka chętnie malowała podczas swoich licznych podróży. Prezentowany obraz przedstawia północnowłoski krajobraz z jeziorem,romańskim kościółkiem oraz bujną, śródziemnomorską roślinnością i wysokimi cyprysami, ukazanymi na tle zachodzącego słońca. W oddali, po lewej stronie kompozycji, widnieją lekkie zarysy górskich szczytów. Nastrojowy „Pejzaż włoski” namalowany został szkicowo, ze znakomitym wyczuciem światła i koloru.
Cena wywoławcza:3000 zł
Cena uzyskana:7000 zł