III Aukcja Dzieł Sztuki

26 maja (wtorek) 2020 - godz. 19.30

Hotel Holiday Inn - Kraków ul. Wielopole 4

wyniki

5-26 V 2020 godz. 10-18

Krakowski Dom Aukcyjny - ul. Starowiślna 14

Regulamin

regulamin

zlecenie aukcyjne

Katalog Aukcji

LOT 56
ID: 003056

Tytuł:Żołnierz i dziewczyna (1990)
Technika:olej, akryl, płótno
Wymiary:65 x 54 cm
70,5 x 59,7 cm (wymiary z oprawą)
Uwagi:sygn. śr.d.: „ŻOŁNIERZ I DZIEWCZYNA”, p.d.: „E.DWURNIK | 1990”
na odwrocie autorski opis.

Głównym elementem prezentowanego obrazu Edwarda Dwurnika jest kompozycyjnie wypełniający niemal całą płaszczyznę płótna budynek siedziby jednostki wojskowej Wojska Polskiego, obok którego spacerują dwie kobiety z psami. Tytułowa scena z żołnierzem w budce strażniczej i rozmawiającą z nim dziewczyną, choć ukazana jest w centrum obrazu, ginie w charakterystycznym dla malarstwa artysty natłoku szczegółów. Praca utrzymana jest w pastelowej, błękitno-brązowej kolorystyce i porusza częstą w twórczości Edwarda Dwurnika problematykę współczesnego malarzowi życia społeczno-politycznego.

Zobacz inne prace artysty (link)
Cena wywoławcza:27000 zł
Cena uzyskana:27000 zł