III Aukcja Dzieł Sztuki

26 maja (wtorek) 2020 - godz. 19.30

Hotel Holiday Inn - Kraków ul. Wielopole 4

wyniki

5-26 V 2020 godz. 10-18

Krakowski Dom Aukcyjny - ul. Starowiślna 14

Regulamin

regulamin

zlecenie aukcyjne

Katalog Aukcji

LOT 25
ID: 003025

Tytuł:Na posterunku
Technika:olej, sklejka
Wymiary:40 x 29,5 cm
52,5 x 43 cm (wymiary z oprawą)
Uwagi:sygn. l.d.: „Jerzy Kossak”
autorska pieczątka na odwrocie

Obraz Jerzego Kossaka tematycznie wpisuje się w rodzinne tendencje artysty do malowania scen z życia wojska. Na pierwszym planie, w otoczeniu zimowego pejzażu, malarz ukazał widzianego z profilu konnego żołnierza odzianego w płaszcz i rogatywkę. Ułan namalowany został w gotowości do ataku, z trzymaną w prawej ręce nachyloną lancą ozdobioną proporcem.
Cena wywoławcza:9000 zł
Cena uzyskana:17500 zł