IV Aukcja Dzieł Sztuki (16 VII 2020)

WÓJCIK Franciszek
LOT 23
ID: 004023

WÓJCIK Franciszek BIOGRAFIA

Tytuł:Pejzaż tatrzański (1941)
Technika:olej, płyta
Wymiary:34 x 47,5 cm (w świetle oprawy)
41,5 x 55 cm (wymiary z oprawą)
sygn. p.d.: "FWójcik 1941"

Obraz Franciszka Wójcika przedstawia typowy dla tego malarza temat pejzażu tatrzańskiego. Na pierwszym planie artysta ujął barwną polanę z samotną, stanowiącą ciężar kompozycyjny sosną. W oddali widoczny jest las, ponad którym rozciąga się pasmo Tatr Wysokich. Franciszek Wójcik poprawnie uchwycił w swojej pracy nastrój pochmurnego dnia w górach. Zastosowana perspektywa powietrzna buduje poczucie głębi, a harmonijna kolorystyka i ciekawa, zróżnicowana faktura obrazu sprawia, że można na niego patrzeć godzinami.
Cena wywoławcza:1000 zł
Cena uzyskana:1200 zł