Krakowski Dom Aukcyjny

V Aukcja Dzieł Sztuki

29 października (czwartek) 2020 - godz. 19.00

Hotel Holiday Inn holiday inn - Kraków ul. Wielopole 4

Wystawa przedaukcyjna: 5-29 X 2020 godz. 10-18

Regulamin | zlecenie aukcyjne

Katalog Aukcji

Zapraszamy do kontaktu

LOT 53
ID: 005053

Tytuł:Miłość do V-W (1977)
Technika:olej, płótno
Wymiary:146 x 114,2 cm
Uwagi:Sygnowany i datowany l.d.: "E. DWURNIK 1977 | NR: 14 (s) I"
Autorski opis na odwrocie.
Na odwrocie metki z wystaw (10), m.in. w Muzeum Narodowym w Warszawie, Alvar Aalto Museo, BWA w Białymstoku czy z Międzynarodowego Triennale Malarstwa Realistycznego w Sofii.

Edward Dwurnik często w swoich obrazach ujmował sytuacje lub postaci typowe dla okresu PRL-u. Prezentowana praca przedstawia trzech mechaników z czerwonym VW Garbusem - marzeniem większości Polaków. Po prawej stronie znajduje się portret właściciela warsztatu, w którym artysta naprawiał swój samochód. Pozostali mężczyźni, z których jeden stoi opierając się o otwarte drzwi garbusa, a drugi siedzi na jego masce, zobrazowani zostali w typowych dla lat 70. strojach i fryzurach. Nie brakuje również koniecznego atrybutu PRL-owskiego robotnika - zapalonego papierosa w dłoniach postaci po prawej i lewej stronie. Obraz namalowany został w typowym dla Edwarda Dwurnika stylu, w kontrastowej gamie barwnej, z wyraźnym, ciemnym konturem i lekkością szybkich pociągnięć pędzla. Praca w sposób doskonały oddaje klimat ukazanych w niej czasów.

Zobacz inne prace tego artysty w naszej ofercie galeryjnej [LINK]
Cena wywoławcza:45000 zł
Cena uzyskana:56000 zł