V Aukcja Dzieł Sztuki (29 X 2020)

ERB Erno
LOT 39
ID: 005039

ERB Erno BIOGRAFIA

Tytuł:Na targu
Technika:olej, tektura
Wymiary:25,2 x 36 cm
37, 47,5 cm (wymiary z oprawą)
Sygnowany l.d.: “E Erb”

Główną domeną twórczości Erno Erba były rodzajowe sceny z targowisk, w których artysta ujmował pełne towaru stragany i postacie przekupek. Oferowana na aukcji praca również przedstawia tego typu epizod. Obraz namalowany został w typowym dla artysty szkicowym stylu, fakturowo, grubą warstwą farby olejnej. Wyróżnia się on znakomitym uchwyceniem blasku słońca odbijającego się od jasnych fasad budynków ujętych w tle przedstawienia.
Cena wywoławcza:7000 zł
Cena uzyskana:7000 zł