Krakowski Dom Aukcyjny

V Aukcja Dzieł Sztuki

29 października (czwartek) 2020 - godz. 19.00

Hotel Holiday Inn holiday inn - Kraków ul. Wielopole 4

Wystawa przedaukcyjna: 5-29 X 2020 godz. 10-18

Regulamin | zlecenie aukcyjne

Katalog Aukcji

Zapraszamy do kontaktu

WYGRZYWALSKI Feliks Michał

WYGRZYWALSKI Feliks Michał
LOT 45
ID: 005045

WYGRZYWALSKI Feliks Michał BIOGRAFIA

Tytuł:Nimfa na skale
Technika:olej, płótno
Wymiary:34,5 x 53,5 cm
40 x 59 cm (wymiary z oprawą)
Uwagi:Sygnowany l.d.: "F. M. Wygrzywalski"

Jednym z tematów podejmowanych w sztuce przez Feliksa Michała Wygrzywalskiego był akt kobiecy. Często również artysta umiejscawiał obrazowane przez siebie sceny w nadmorskiej scenografii. Oba te elementy scalone zostały w obrazie “Nimfa na skale” przedstawiającym widoczną od tyłu tytułową boginię w zmysłowej pozie, odpoczywającą na skale blisko morskiego wybrzeża. Obraz wpisuje się w realistyczno-symbolistyczne tendencje epoki przełomu XIX i XX wieku i stanowi przykład wykorzystania mitologicznego motywu do ukazania erotycyzującego, oddziałującego na wyobraźnię przedstawienia.
Cena wywoławcza:12000 zł
Cena uzyskana:12000 zł