V Aukcja Dzieł Sztuki (29 X 2020)

WIERCIAK Zygmunt
LOT 23
ID: 006023

WIERCIAK Zygmunt BIOGRAFIA

Tytuł:Przegląd wojsk
Technika:olej, karton zdublowany na płótno
Wymiary:69,4 x 93,5 cm
83 x 107 cm (wymiary z oprawą)
Sygnowany l.d.: “Zyg.Wierciak.”

“Przegląd wojsk” Zygmunta Wierciaka jest obrazem o podwójnej wartości - zarówno artystycznej, jak i historycznej. Przedstawia on grupę żołnierzy wojsk polskich w strojach datowanych odpowiednio od końca XVII do pierwszej ćwierci XX wieku, wśród których znalazła się m.in. zbroja z paradnymi skrzydłami husarskimi czy mundury z czasów XIX-wiecznych powstań narodowych. Praca namalowana jest w nurcie realistycznym. Warto zwrócić uwagę na bardzo podobne fizjonomie wojów, dzięki którym można wnioskować, że artysta malował swój obraz z natury, a pozował mu cały czas ten sam model.
Cena wywoławcza:5000 zł
Cena uzyskana:6600 zł