Krakowski Dom Aukcyjny

VI Aukcja Dzieł Sztuki

14 grudnia (poniedziałek) 2020 - godz. 18.30

Hotel Holiday Inn holiday inn - Kraków ul. Wielopole 4

Aukcja odbędzie się bez udziału publiczności.

Wystawa przedaukcyjna: 1-14 XII 2020 godz. 10-18

Regulamin | zlecenie aukcyjne

Zapraszamy do kontaktu

zaloguj się

ANERI WEISS Irena

ANERI WEISS Irena
LOT 66
ID: 006066

ANERI WEISS Irena BIOGRAFIA

Tytuł:Kwiaty w wazonie (1973)
Technika:olej, tektura
Wymiary:47,3 x 33 cm (w świetle oprawy)
56,5 x 42 cm (wymiary z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "aneri | 1973"

Obraz “Kwiaty w wazonie” wpisuje się w typową dla późnego okresu twórczości tematykę prac Aneri, w których artystka ukazywała martwe natury z bukietami kwiatów. Prezentowane dzieło namalowane zostało charakterystycznymi dla Aneri energicznymi, szkicowymi wręcz pociągnięciami niemal suchego pędzla. Przez warstwę malarską wyraźnie prześwituje barwa tekturowego podłoża. Obraz przedstawia kompozycję podkreślonych impastem goździków, których czyste odcienie różu oraz bieli kontrastują z ciemnozielonym, gładko malowanym wazonem. Brak światłocienia jest wynikiem inspiracji artystki sztuką postimpresjonizmu.

Estymacja:5000 - 7000 zł