Krakowski Dom Aukcyjny

VII Aukcja Dzieł Sztuki

Wlastimil Hofman - Życie i twórczość

24 lutego (środa) 2021 - godz. 19.30

Hotel Holiday Inn -  aukcja bez udziału publiczności

Wystawa przedaukcyjna: 9-24 II 2021 godz. 10-18

Regulamin | zlecenie aukcyjne

Zapraszamy do kontaktu

zaloguj się

licytacja live na portalu

LOT 38
ID: 007038

Tytuł:Portret Stanisława Zadęckiego
Technika:olej, płótno
Wymiary:54 x 65,3 cm
66,9 x 77,8 cm (wymiary z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.g.: "Wlastimil | Hofman"
Na odwrociu szkic męskiej twarzy.
Obraz wspominany w opracowaniu Stanisława Zadęckiego Wlastimil Hofman. Życie i twórczość (pozycja nr 39 [ZOBACZ]) w spisie dzieł artysty (poz. 417) oraz w spisie planowanych rycin (poz. 17).

Stanisław Zadęcki zajmował się historią sztuki, napisał m.in. niewydane nigdy opracowanie twórczości Wlastimila Hofmana. Był on również znajomym artysty i kolekcjonerem jego sztuki. W prezentowanym obrazie malarz ukazał Stanisława Zadęckiego w wieku dojrzałym, na tle morza i zachmurzonego nieba. Kompozycję uzupełnia wyłaniająca się z fal skała, na której znajduje się kapliczka - element częsty w symbolistycznej twórczości Wlastimila Hofmana. Popiersiowy wizerunek utrzymany jest w chłodnej, błękitno-szarej gamie barwnej, nadającej pracy melancholijny nastrój.

Estymacja:20000 - 25000 zł