Krakowski Dom AukcyjnyXI Aukcja Dzieł Sztuki
Kraków - Starowiślna 14, Zaloguj i złóż zlecenie aukcyjne
KRCHA Emil
LOT 50 | ID: 011050 |
KRCHA Emil BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Pejzaż znad Strypy |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 55,5 x 69 cm 69,5 x 83 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "E. Krcha" Na odwrocie metka Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie oraz metka Zrzeszenia Artystów Plastyków "ZWORNIK". Widoczne sfalowanie podłoża w górnej części obrazu. Lokalne spękania warstwy malarskiej (p.d.). OPIS PRACY: Pejzaż należał do jednego z najpopularniejszych tematów w twórczości Emila Krchy. Artysta w swoich pracach tworzonych w nurcie koloryzmu i postimpresjonizmu starał się oddać nastrój przedstawianego miejsca. W "Pejzażu znad Strypy" widoczna jest charakterystyczna dla malarza lekko przygaszona gama barwna. Na obrazie została ukazana spokojnie płynąca rzeka, w której odbijają się, niczym w lustrze, pobliskie drzewa. Nad całością wznosi się wzgórze, które wypełnia większość górnej części pola obrazowego, zostawiając tylko niewielki fragment dla zachmurzonego nieba. Praca sprawia wrażenie artystycznego studium przenikania się odcieni błękitu i zieleni. |
Estymacja: | 4000 - 5000 zł |