Krakowski Dom AukcyjnyXI Aukcja Dzieł Sztuki
Kraków - Starowiślna 14, Zaloguj i złóż zlecenie aukcyjne
RODZIŃSKI Stanisław
LOT 69 | ID: 011069 |
RODZIŃSKI Stanisław BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Martwa natura vanitas (1980/84) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 100 x 75 cm |
Uwagi: | Sygnowany i opisany na odwrocie: "STANISŁAW RODZIŃSKI | MARTWA | NATURA | VANITAS | 1980/84" OPIS PRACY: Stanisław Rodziński podjął w obrazie temat martwej natury o wymowie wanitatywnej. Na płótnie formalnie dominuje charakterystyczna dla tego artysty ciemna kolorystka oraz wyrazista faktura warstwy malarskiej. W pogrążonej w mroku kompozycji wzrok przykuwa jasna ludzka czaszka, symbolizująca kruchość ludzkiego życia. Obok niej znajduje się otwarta księga, której białe stronice pozostały niezapisane - element ten również wpływa na wanitatywny wydźwięk całości przedstawienia. |
Estymacja: | 10000 - 15000 zł |