XII Aukcja Dzieł Sztuki (14 XII 2021)

GIBIŃSKI Stanisław
LOT 18
ID: 012018

GIBIŃSKI Stanisław BIOGRAFIA

Tytuł:Pasterka przy ognisku (1911)
Technika:olej, tektura
Wymiary:76 x 107 cm
92 x 123 cm (z oprawą)
Sygnowany i datowany p.d.: "S. Gibiński | 1911"
Widoczne liczne zabrudzenia warstwy malarskiej, dwa otwory w tekturze (śr.g., p.śr.), ślady zarysowań (śr.g.) oraz załamanie podłoża (p.d.).
Na odwrocie fragment olejnej kompozycji z pędzącą parokonką, sygnowany i datowany p.d.: "St. Gibiński | 1911"

Estymacja:8000 - 15000 zł