XIII Aukcja Dzieł Sztuki

16 marca (środa) 2022 - godz. 19.00

Hotel Holiday Inn holiday inn - Kraków ul. Wielopole 4

Licytacja live na portalu

1-16 marca 2022 - godz. 10.00-18.00
12 marca 2022 (sobota) - godz. 10.00-13.00

DUDA-GRACZ Jerzy

DUDA-GRACZ Jerzy
LOT 66
ID: 013066

DUDA-GRACZ Jerzy BIOGRAFIA

Tytuł:Jemiołów - Pieśń Nr 8 (Śliczny Chłopiec) D-dur op. 7A (2003)
Technika:serigrafia, papier, ed. 5/35
Wymiary:41 x 54,5 cm (wymiary grafiki)
45,5 x 57,5 cm (w świetle oprawy)
71,5 x 81,5 cm (Wymiary z opr
Uwagi:Sygnowany i datowany tuszem p.d.: "Jerzy Duda-G 2003"
Opisany tuszem l.d.: "Jemiołów - Pieśń Nr 8 (Śliczny Chłopiec) D-dur op. 7A. Ink. Print 5/35."
Sucha pieczęć z sygnaturą artysty w dolnej części passe-partout.

"Gdy pląsamy we dwoje,
Patrzą na nas ócz roje.
Śliczny chłopiec, czego chcieć?
Czarny wąsik, biała płeć!"

W latach 1827-1847 Fryderyk Chopin skomponował zbiór 19 utworów napisanych do tekstów poetów romantycznych, zebranych następnie w zespół pt. "Pieśni op. 74".
Ponad 150 lat później artysta-malarz Jerzy Duda-Gracz stworzył ogromny cykl ponad 300 obrazów, z których każdy odnosił się do jednego z utworów Fryderyka Chopina, również do "Ślicznego chłopca" (op. 74 nr 8), którego fragment tekstu autorstwa Bohdana Zalewskiego przytoczyliśmy powyżej.
Opierając się o część swoich malarskich prac ze wspomnianej serii "Chopinowi" Jerzy Duda-Gracz stworzył cykl serigrafii, uwzględniając również kompozycję odwołującą się do "Ślicznego chłopca".
Cena wywoławcza:4600 zł
Cena uzyskana:5000 zł