XIII Aukcja Dzieł Sztuki (16 III 2022)

MALCZEWSKI Rafał
LOT 9
ID: 013009

MALCZEWSKI Rafał BIOGRAFIA

Tytuł:Fala
Technika:akwarela, ołówek, papier naklejony na tekturę
Wymiary:11 x 14 cm (w świetle passe-partout)
23,5 x 27 cm (z oprawą)
Sygnowany l.d.: "Rafał Malczewski"

Rafał Malczewski jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci zakopiańskiej bohemy artystycznej czynnej w XX-leciu międzywojennym.
Główną domeną twórczości artysty były malowane akwarelą pejzaże.
W prezentowanej kompozycji malarz, w charakterystyczny dla siebie sposób - za pomocą malarskich, płynnie wiązanych ze sobą plam barwnych, ukazał ekspresyjny moment rozbicia tytułowej fali na przybrzeżnych skałach.
Cena wywoławcza:6500 zł
Cena uzyskana:7000 zł