XIII Aukcja Dzieł Sztuki

16 marca (środa) 2022 - godz. 19.00

Hotel Holiday Inn holiday inn - Kraków ul. Wielopole 4

Licytacja live na portalu

1-16 marca 2022 - godz. 10.00-18.00
12 marca 2022 (sobota) - godz. 10.00-13.00

RODZIŃSKI Stanisław

RODZIŃSKI Stanisław
LOT 74
ID: 013074

RODZIŃSKI Stanisław BIOGRAFIA

Tytuł:Stodoła (1999)
Technika:olej, płótno
Wymiary:80 x 100 cm
82 x 102,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i opisany na odwrocie: "ST. RODZIŃSKI | STODOŁA | 1999"

Malowane przez Stanisława Rodzińskiego pejzaże balansują na granicy abstrakcji. W prezentowanej kompozycji to tytuł sugeruje temat przedstawienia, trudny do rozpoznania bez tej autorskiej wskazówki.
W obrazie tym najistotniejsza jest jednak jego budowa formalna - plama barwna oraz impast farby, które w korelacji silnie oddziałują na widza. Sztuka Stanisława Rodzińskiego to bowiem malarstwo wysoko ekspresyjne, emocjonalne.
Cena wywoławcza:7000 zł
Cena uzyskana:10000 zł