XIII Aukcja Dzieł Sztuki (16 III 2022)

RODZIŃSKI Stanisław
LOT 74
ID: 013074

RODZIŃSKI Stanisław BIOGRAFIA

Tytuł:Stodoła (1999)
Technika:olej, płótno
Wymiary:80 x 100 cm
82 x 102,5 cm (z oprawą)
Sygnowany i opisany na odwrocie: "ST. RODZIŃSKI | STODOŁA | 1999"

Malowane przez Stanisława Rodzińskiego pejzaże balansują na granicy abstrakcji. W prezentowanej kompozycji to tytuł sugeruje temat przedstawienia, trudny do rozpoznania bez tej autorskiej wskazówki.
W obrazie tym najistotniejsza jest jednak jego budowa formalna - plama barwna oraz impast farby, które w korelacji silnie oddziałują na widza. Sztuka Stanisława Rodzińskiego to bowiem malarstwo wysoko ekspresyjne, emocjonalne.
Cena wywoławcza:7000 zł
Cena uzyskana:10000 zł