LESZKO Ludwik

LESZKO Ludwik
LOT 31
ID: 016031

LESZKO Ludwik BIOGRAFIA

Tytuł:Kąpiel w rzece (1944)
Technika:olej, tektura
Wymiary:70,5 x 100 cm
83 x 111 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany l.d.: "Leszko | 1944"

W twórczości Ludwika Leszko motyw rzeki był niezwykle popularny. W prezentowanym obrazie artysta ujął las z drzewami o potężnych konarach oraz bujną roślinnością. Na pierwszym planie została ukazana rzeka, nad którą z lewej strony jest przerzucony drewniany most, z kolei z prawej przedstawiono grupę kąpiących się postaci. Sylwetki ludzi malarz jedynie nakreślił pędzlem i wypełnił cielistymi barwami, zdynamizowanymi plamami światła i cienia. Człowiek został tu ukazany jako część natury.

Estymacja:3000 - 5000 zł