XVI Aukcja Dzieł Sztuki (14 VI 2022)

CZAJKOWSKI Stanisław
LOT 29
ID: 016029

CZAJKOWSKI Stanisław BIOGRAFIA

Tytuł:Altana Maryli (Tuhanowicze) (1936)
Technika:olej, tektura
Wymiary:24,5 x 33 cm
36 x 45,5 cm (z oprawą)
Sygnowany i opisany l.d.: "Tuchanowicze Altana Maryli | STANISŁAW CZAJKOWSKI 1936."
Na odwrocie metka z wystawy "Malarstwo Stanisława Czajkowskiego" prezentowanej w 1981 roku w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu.
Na odwrocie numery inwentarzowe: "St.Cz. | inw. 122"
Opisany na odwrocie obcą ręką.
Obraz wymieniony na pozycji nr 431 w kategorii malarstwo olejne w katalogu wystawy monograficznej Stanisław Czajkowski (1878-1954), red. B. Mitschein, "Zachęta" Centralne Biuro Wystaw Artystycznych, grudzień 1980 - styczeń 1981, Warszawa 1981, s. nn.
Lokalnie widoczne przetarcia warstwy malarskiej.
Cena wywoławcza:7000 zł
Cena uzyskana:7000 zł