XVI Aukcja Dzieł Sztuki (14 VI 2022)

TERLIKOWSKI Włodzimierz
LOT 30
ID: 016030

TERLIKOWSKI Włodzimierz BIOGRAFIA

Tytuł:Most w Avignon (1946)
Technika:olej, płótno
Wymiary:47 x 60,5 cm
68 x 83,5 cm (z oprawą)
Sygnowany l.d.: "Terlikowski 1946"

Obraz Włodzimierza Terlikowskiego przedstawia fragment tytułowego Mostu Świętego Benedykta rozciągającego się nad rzeką Rodan w Awinionie. Praca należy do cyklu dzieł, w którym artysta wciąż na nowo ukazywał ten sam temat o różnych porach dnia, badając tym samym zmienność światła i barwy. Obraz namalowany został w charakterystyczny dla Włodzimierza Terlikowskiego sposób – grubą warstwą farby olejnej nakładanej szpachlą i szerokim pędzlem.
Cena wywoławcza:20000 zł
Cena uzyskana:20000 zł