XVIII Aukcja Dzieł Sztuki

14 września (środa) 2022 - godz. 19.00

Aukcja odbędzie się bez udziału publiczności na sali.

1 - 14 września 2022 - godz. 10.00-18.00

POCHWALSKI Józef Mikołaj

POCHWALSKI Józef Mikołaj
LOT 15
ID: 018015

POCHWALSKI Józef Mikołaj BIOGRAFIA

Tytuł:Portret mężczyzny (1913)
Technika:olej, płótno dublowane
Wymiary:115,5 x 90 cm
Uwagi:Sygnowany p.g.: "Józef Pochwalski 1913. Monachium."
Obraz po konserwacji.
Praca wystawiana na aukcji w Domu Aukcyjnym Desa Unicum (26.10.2021).

Józef Mikołaj Pochwalski był synem jednego z najsłynniejszych w Europie portrecistów polskich - Kazimierza Pochwalskiego i to dzięki wpływom ojca we wczesnym okresie swojej twórczości specjalizował się w portretach cechujących się doskonałym warsztatem, wysokim realizmem oraz akademickim wykończeniem detalu.
Prezentowany wizerunek eleganckiego, dojrzałego mężczyzny powstał w 1913 roku, w czasie pobytu Józefa Mikołaja Pochwalskiego w Monachium. Ciekawym elementem portretu jest widoczny za modelem plakat, informujący widzów o nietypowym nieco w kontekście wieku mężczyzny miejscu powstania wizerunku - Studenten-Kneipe, czyli barze studenckim.

Estymacja:10000 - 15000 zł