XVIII Aukcja Dzieł Sztuki (14 IX 2022)

RODZIŃSKI Stanisław
LOT 87
ID: 018087

RODZIŃSKI Stanisław BIOGRAFIA

Tytuł:Martwa natura vanitas (1980/84)
Technika:olej, płótno
Wymiary:100 x 75 cm
Sygnowany i opisany na odwrocie: "STANISŁAW RODZIŃSKI | MARTWA | NATURA | VANITAS | 1980/84"

Obraz wystawiany na aukcji "Art Outlet: Sztuka Współczesna" w Domu Aukcyjnym DESA UNICUM (26.10.2017).

Stanisław Rodziński podjął w obrazie temat martwej natury o wymowie wanitatywnej. Na płótnie formalnie dominuje charakterystyczna dla tego artysty ciemna kolorystka oraz wyrazista faktura warstwy malarskiej. W pogrążonej w mroku kompozycji wzrok przykuwa jasna ludzka czaszka, symbolizująca kruchość ludzkiego życia. Obok niej znajduje się otwarta księga, której białe stronice pozostały niezapisane - element ten również wpływa na wanitatywny wydźwięk całości przedstawienia.
Estymacja:9000 - 15000 zł Sprzedaż poaukcyjna