XX Aukcja Dzieł Sztuki

18 października (wtorek) 2022 - godz. 19.00

Hotel Holiday Inn holiday inn - Kraków ul. Wielopole 4

4-18 października 2022, godz. 10.00-18.00

SĘTOWSKI Tomasz

SĘTOWSKI Tomasz
LOT 64
ID: 020064

SĘTOWSKI Tomasz BIOGRAFIA

Tytuł:Wzlot Ikara (2006)
Technika:olej, płótno
Wymiary:200 x 100 cm
218,8 x 118,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany p.d.: "T. Sętowski 2006"
Opisany na odwrocie: "Wzlot Ikara | Tomek Sętowski 2006 | 100 x 200 cm olej, płótno"

Tomasz Sętowski w swojej twórczości kreuje surrealistyczne kompozycje, które charakteryzuje dbałość o detal i żywa, szeroka gama kolorystyczna. Prezentowana praca należy do serii obrazów przedstawiających kobiety-budowle.
We "Wzlocie Ikara" centralna postać kobieca została przedstawiona w stożkowej architektonicznej strukturze, która stanowi zarazem fantazyjną i bardzo drobiazgowo potraktowaną suknię. Kobieta jest zwrócona w kierunku tytułowego mitologicznego bohatera. Obecność postaci w strefie podwodnej, jak i sferze nieba, a przy tym trzymana w jej prawej ręce czerwona wstążka, do której przywiązano ziemski glob, sugeruje, że kobieta została tutaj ujęta jako pani wszechświata. Monumentalny format płótna dodatkowo potęguje to wrażenie.
Obraz został wykonany z niezwykłą drobiazgowością. Wielość ukazanych elementów wpływa na różnorodne możliwości interpretacji pracy. Co pewne, kompozycja została w pełni poddana wyobraźni Tomasza Sętowskiego – artysta stworzył nierzeczywisty świat, w którym nie ma żadnych ograniczeń.
Cena wywoławcza:120000 zł
Cena uzyskana:120000 zł