XXII Aukcja Dzieł Sztuki:

Wlastimil Hofman - życie i twórczość

2 marca (czwartek) 2023 - godz. 18.30

Krakowski Dom Aukcyjny - Kraków, ul. Starowiślna 14

15 lutego-2 marca 2023, godz. 10.00-18.00

LOT 19
ID: 022019

Tytuł:Ojcze nasz (1966)
Technika:olej, płyta
Wymiary:41 x 40 cm
50 x 49 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany l.g.: "Wlastimil | Hofman | 1966"

W twórczości Wlastimila Hofmana motyw modlitwy powracał wielokrotnie i stając się punktem wyjścia do różnorodnych rozważań artystycznych. Prezentowana praca ma charakter portretowy i wpisuje się w główny nurt malarstwa artysty, w którym to właśnie twarz ludzka i stany psychiczne przez nią wyrażane stanowiły główny obiekt zainteresowania.
Wlastimil Hofman podkreślał, że pewne wybierane przez niego tematy "są pretekstem do pokazania tego czy tamtego", zaś on sam "jest malarzem myśli i przeżyć". Sposób ukazania postaci w prezentowanej pracy można określić jako portret psychologiczny, który stara się oddać emocje towarzyszące kierującemu oczy ku niebu człowiekowi w trakcie szczerej modlitwy.

Cena wywoławcza:9000 zł
Cena uzyskana:9000 zł