I Aukcja Dzieł Sztuki

3 kwietnia 2019 (środa)

Hotel Holiday Inn Kraków - Wielopole 4

WYNIKI AUKCJI

Krakowski Dom Aukcyjny

ul. Starowiślna 14

regulamin aukcji

katalog aukcji PDF

zlecenie licytacji

ANERI WEISS Irena

ANERI WEISS Irena
LOT 8
ID: KDA001

ANERI WEISS Irena BIOGRAFIA

Tytuł:Kwiaty w wazonie (1973)
Technika:olej, tektura
Wymiary:47,3 x 33 cm (w świetle oprawy)
56,5 x 42 cm (wymiary z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "aneri | 1973"

Obraz “Kwiaty w wazonie” wpisuje się w typową dla późnego okresu twórczości tematykę prac Aneri, w których artystka ukazywała martwe natury z bukietami kwiatów. Prezentowane dzieło namalowane zostało charakterystycznymi dla Aneri energicznymi, szkicowymi wręcz pociągnięciami niemal suchego pędzla. Przez warstwę malarską wyraźnie prześwituje barwa tekturowego podłoża. Obraz przedstawia kompozycję podkreślonych impastem goździków, których czyste odcienie różu oraz bieli kontrastują z ciemnozielonym, gładko malowanym wazonem. Brak światłocienia jest wynikiem inspiracji artystki sztuką postimpresjonizmu.

Estymacja:5000 - 7000 zł