I Aukcja Dzieł Sztuki

ANERI WEISS Irena
LOT 8
ID: KDA001

ANERI WEISS Irena BIOGRAFIA

Tytuł:Kwiaty w wazonie (1973)
Technika:olej, tektura
Wymiary:47,3 x 33 cm (w świetle oprawy)
56,5 x 42 cm (wymiary z oprawą)
Sygnowany p.d.: "aneri | 1973"

Obraz “Kwiaty w wazonie” wpisuje się w typową dla późnego okresu twórczości tematykę prac Aneri, w których artystka ukazywała martwe natury z bukietami kwiatów. Prezentowane dzieło namalowane zostało charakterystycznymi dla Aneri energicznymi, szkicowymi wręcz pociągnięciami niemal suchego pędzla. Przez warstwę malarską wyraźnie prześwituje barwa tekturowego podłoża. Obraz przedstawia kompozycję podkreślonych impastem goździków, których czyste odcienie różu oraz bieli kontrastują z ciemnozielonym, gładko malowanym wazonem. Brak światłocienia jest wynikiem inspiracji artystki sztuką postimpresjonizmu.

Estymacja:5000 - 7000 zł