I Aukcja Dzieł Sztuki

3 kwietnia 2019 (środa)

Hotel Holiday Inn Kraków - Wielopole 4

WYNIKI AUKCJI

Krakowski Dom Aukcyjny

ul. Starowiślna 14

regulamin aukcji

katalog aukcji PDF

zlecenie licytacji

CIECZKIEWICZ Edmund

CIECZKIEWICZ Edmund
LOT 26
ID: KDA001

CIECZKIEWICZ Edmund BIOGRAFIA

Tytuł:Pod figurą
Technika:olej, płyta
Wymiary:30 x 39,5 cm
41,5 x 51,5 cm (wymiary z oprawą)
Uwagi:sygnowany l.d.: "Madzi | Edmund | Cieczkiewicz"
Obraz przedstawia starca z małą dziewczynką, spacerujących drogą polną, wokół której roztacza się łąka z zagajnikami w oddali. W lewej części kompozycji znajduje się kapliczka z figurą Matki Bożej z Dzieciątkiem, która flankowana jest dwoma drzewami. Dzieło jest malowane fakturowo, krótkimi pociągnięciami pędzla, wykończone techniką pointylizmu. Prezentowany obraz nosi w sobie znamiona impresjonizmu. Wpisuje się w główny nurt twórczości Cieczkiewicza, w którym artysta ukazywał wiejskie sceny rodzajowe, będące jedynie dopełnieniem dominującego kompozycyjnie pejzażu. Szczególnie charakterystycznym elementem sztuki artysty obecnym w obrazie jest wspomniany już akcent czerwonej chusty, pojawiający się w innych dziełach Cieczkiewicza o wiejskiej tematyce, np. w „Zimie w górach”, „Burzy” czy „Alei z drzewami”.
Cena wywoławcza:1900 zł
Cena uzyskana:3200 zł