I Aukcja Dzieł Sztuki

3 kwietnia 2019 (środa)

Hotel Holiday Inn Kraków - Wielopole 4

WYNIKI AUKCJI

Krakowski Dom Aukcyjny

ul. Starowiślna 14

regulamin aukcji

katalog aukcji PDF

zlecenie licytacji

STASIAK Ludwik

STASIAK Ludwik
LOT 19
ID: KDA001

STASIAK Ludwik BIOGRAFIA

Tytuł:Ceremonia
Technika:olej, tektura
Wymiary:70 x 102 cm
82 x 113 cm (wymiary z oprawą)
Uwagi:sygnowany l.d.: "Ludwik Stasiak"
opis pracy:
Praca przedstawia scenę "oczepin". Według tradycji panna młoda podczas wesela miała rozplątywane misternie uplecione warkocze ("rozpleciny"), symbolizujące stan panieński. Kolejnym etapem rytuału było nałożenie przez kobiety już zamężne czepca. Nowe nakrycie głowy wymagało aby włosy kobiety były mało widoczne dla postronnych. "Rozpleciny" oraz "oczepiny" stanowiły rytuał przejścia dziewczyny w kobietę, pannę w mężatkę.
Cena wywoławcza:7500 zł
Cena uzyskana:7500 zł