I Aukcja Dzieł Sztuki

DOMINIK Tadeusz
LOT 50
ID: KDA001

DOMINIK Tadeusz BIOGRAFIA

Tytuł:Bez tytułu (lata 90.)
Technika:olej, płótno
Wymiary:81 x 100 cm
85 x 103,5 cm (wymiary z oprawą)
sygnowany p.d.: "Dominik"
opis pracy:
Za inspirację do swoich obrazów abstrakcyjnych Tadeusz Dominik zawsze przyjmował przyrodę, którą upraszczał w wyobraźni. W ten sposób tworząc swoją wizję natury przetransportowanej na język odrealnionych plam barwnych. W jego sztuce widoczne są tradycje polskiego koloryzmu, które artysta łączył z abstrakcją liryczną. Wpatrując się w prezentowany obraz „Bez tytułu” można dostrzec nachodzące na siebie korony drzew liściastych. Zostały one przedstawione poprzez organiczne, miękkie kształty o kontrastowej kolorystyce, zakomponowane w rytmicznym układzie i malowane energicznymi, widocznymi pociągnięciami pędzla, wprowadzającymi wrażenie wirującego ruchu.
Cena wywoławcza:27000 zł
Cena uzyskana:27000 zł