I Aukcja Dzieł Sztuki

3 kwietnia 2019 (środa)

Hotel Holiday Inn Kraków - Wielopole 4

WYNIKI AUKCJI

Krakowski Dom Aukcyjny

ul. Starowiślna 14

regulamin aukcji

katalog aukcji PDF

zlecenie licytacji

WEISS Wojciech

WEISS Wojciech
LOT 7
ID: KDA001

WEISS Wojciech BIOGRAFIA

Tytuł:Pejzaż ze stogami siana
Technika:36,5 x 52,5 cm (wymiary w świetle oprawy)
47,5 x 63,5 cm (wymiary z oprawą)
Wymiary:olej, płótno naklejone na tekturę
Uwagi:sygnowany monogram wiązany l.d.: "WW"
opis pracy:
Obraz „Pejzaż ze stogami siana” ukazuje tytułowy widok na zielono-złote pola z usytuowanymi na pierwszym planie stogami. W oddali rozciągają się poprzecinane ciemniejszymi zagajnikami pagórki. Obraz namalowany jest w typowej dla późniejszych pejzaży Weissa szkicowej konwencji nawiązującej do impresjonizmu. Niezwykle ciekawe są nieco odrealnione ciemnoróżowe akcenty, kładzione przez artystę na stogi, doskonale współbrzmiące z ich złotawą barwą. Delikatna, przygaszona kolorystyka i sielankowy nastrój nasuwa skojarzenia z malowanymi przez Weissa widokami z południowej Francji i polskiej Kalwarii.
Cena wywoławcza:12000 zł
Cena uzyskana:14000 zł